Pranie materacy

 

Pranie materaca? Ponieważ łóżko to ciepłe środowisko, gdzie pojawia się także wilgoć z naszego potu i resztki naskórka, który jest pokarmem dla roztoczy. A także inne wydzieliny, które również są pożywką dla groźnych bakterii. Jeżeli nie zmieniamy pościeli często, śpimy na starych, nie pranych poduszkach, z brudną kołdrą i na starym, zaniedbanym materacu wzrasta ryzyko alergii. Gdy my śpimy z nami przebywają miliony innych nieproszonych gości. Dlatego tak ważne jest pranie materaca. Na rozwój pleśni duży wpływ ma temperatura i wilgoć panująca w sypialni. Gdy pomieszczenie nie ma sprawnej wentylacji i nie jest regularnie wietrzone, może dojść do nadmiernego nagromadzenia wilgotnego powietrza, które sprzyja rozwojowi pleśni. Problemem jest też pleśń na ścianach, na przykład w starszych budynkach. Wtedy pleśń może przejść na łóżko lub materac. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie prać materac!

Ciekawostka:

Przypuszczalnie pierwsze pojęcie materaca, jako miejsca do spania, które składa się z kilku różnych warstw i materiałów pojawiło się około 10 000 lat p.n.e. Nie przypominało to materaca w dzisiejszym wyobrażeniu. Nie było to zbyt ekskluzywne legowisko. Ów materac składał się z kupy liści, suchej trawy i sierści zwierzęcej i na taką mieszankę rzucano skórę. Co bardziej błyskotliwi taką konstrukcję budowali na podwyższeniu z patyków (przeznaczonych później na opał), aby ochronić się przed wodą i wilgocią. Tak to wyglądało przez kolejne tysiące lat. Dopiero mniej więcej do 4000 lat p.n.e. coś się zaczęło zmieniać. Dzięki kolejnym odkryciom naukowców, poznawaliśmy kolejne konstrukcje materaców.

Pranie materaca - miejsca gdzie spędzamy sporo czasu

 

Według badań człowiek przesypia ok 20 lat ze swojego życia. Warto aby miejsce w którym przebywamy tak dużo czasu było czyste, pachnące i estetyczne. W materacu gromadzi się mnóstwo bakterii, alergenów, oraz zapachów. Dobrym zwyczajem jest prać materac co najmniej dwa razy do roku, dzięki temu można cieszyć się z czystego i pachnącego miejsca do spania

Łóżko to dla nas jedno z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych miejsc w domu. Jednak na materacu w rzeczywistości kumulują się różnorodne drobnoustroje, które nie są obojętne dla zdrowia. Bakterie, pleśnie, pasożyty, wirusy, grzyby, i roztocza to główne zagrożenia. Jakich materaców dotyczą najczęściej i jak się przed nimi chronić?

Z pewnością nic tak nie poprawia humoru jak możliwość poleniuchowania w łóżku, w czystej i pachnącej pościeli, która niedawno została zmieniona. Niewątpliwie nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że równie wygodnie w naszym łóżku jest różnym drobnoustrojom między innymi roztoczą.

 

Jak zapobiegać pleśniom i drobnoustrojom?

 

  • nie kładź materaca na podłodze. Nie będzie on miał zapewnionej właściwej wentylacji. Zawsze powinien znajdować się na stelażu.
  • odsuń materac od ściany. Nigdy nie powinien być umieszczony bezpośrednio przy ścianie.
  • wietrz sypialnię, dzięki temu zapobiegniesz kumulowaniu się nadmiaru wilgoci, która sprzyja rozwojowi pleśni i roztoczy.
  • pierz regularnie pościel, kołdrę, poduszki oraz pokrowiec materaca i oczywiście sam materac
  • odkurzaj materac
  • odkurzaj i pierz dywany
  • usuwaj źródła pleśni w domu, jeżeli w domu jest pleśń na ścianie, usuń ją profesjonalnymi środkami. A najlepiej zadzwoń do nas! My mamy odpowiednie preparaty i zajmiemy się tym profesjonalnie.

 

Inne usługi zaprzyjaźnionych firm:

Współpracujemy z kilkoma profesjonalnymi firmami, których usługi polecamy naszym klientom. Bez wątpienia są nam za to niezmiernie wdzięczni. Gdybyś kiedyś potrzebował się przeprowadzić, współpracujemy z jedną z najlepszych firm przeprowadzkowych na rynku Przeprowadzki Warszawa.

Sprzątanie mieszkań i domów

Sprzątanie mieszkań i domów

Zadzwoń do nas i powiedz jaki zakres prac usługi sprzątania Cię interesuje, my dobierzemy odpowiednią ilość osób oraz sprzęt i materiały niezbędne do dokładnego sprzątnięcia twojego mieszkania lub domu. Możesz wykupić u nas abonament lub zamówić jednorazowo. 

Sprzątanie biur i firm

Sprzątanie biur i firm

Pracujemy 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Jeżeli interesuje Cię sprzątanie biura lub firmy po godzinie 18 Zadzwoń do nas dopasujemy się i sprzątniemy Twoje miejsce pracy gdy już wszyscy pracownicy wyjdą do domu. Możesz wykupić u nas abonament, lub zamówić nas jednorazowo.

Sprzątanie po remoncie

Sprzątanie po remoncie

Sprzątanie po remoncie to ciężka i brudna sprawa. Posiadamy sprzęt który jest stworzony do tego rodzaju sprzątania. Zadzwoń do nas. My zadamy Tobie parę pytań, dzięki temu będziemy wiedzieli w jakim zakresie mamy przygotować się na usługę sprzątania po remoncie.

Sprzątanie dla wspólnot mieszkaniowych

Serwis sprzątający dla wspólnot mieszkaniowych

Oferujemy sprzątanie dla wspólnot mieszkaniowych w których zapewniamy utrzymanie w czystości części wspólnych budynku, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej informacji oraz sprawdzić cennik dla wspólnot mieszkaniowych skontaktuj się z nami

Sprzątanie po przeprowadzce

Sprzątanie po usłudze przeprowadzki

Ukończona przeprowadzka to początek nowego etapu w życiu, ale żeby całkowicie móc zacząć nowy etap należałoby jeszcze sprzątnąć po przeprowadzce. Wtedy dopiero można  zamknąć za sobą drzwi i oddać klucze.

Pranie dywanów i wykładzin

Pranie wykładzin, dywanów oraz tapicerki

Pranie dywanów, wykładzin oraz tapicerki to zadanie nie dla każdego. Prawidłowe czyszczenia wymaga odpowiedniej techniki oraz środków czystości. My mamy odpowiedni sprzęt oraz materiały dzięki którym możemy doprowadzić

NASZA OFERTA

Tanie sprzątanie na terenie Warszawy i okolic 24h. Sprzątamy w mieszkaniach, domach, biurach, firmach. Realizujemy również sprzątanie po remontach. Jesteśmy profesjonalną firmą sprzątającą mieszkania, domy, biura, firmy.

Dane kontaktowe

TELEFON: (+48) 662 599 784
e-mail: biuro@taniesprzatanie24h.pl
ul. Księżycowa 76
01-934 Warszawa (Bielany)

Formularz kontaktowy

Proszę wpisać imię.
Proszę wpisać treść wiadomości.

Znajdź nas