Pranie dywanów i wykładzin

Brak systematycznego prania dywanu prowadzi do gromadzenia nie tylko widocznych i niewidocznych zabrudzeń, ale również go gromadzenia roztoczy, wirusów, grzybów, oraz bakterii. W dywanie można znaleźć wiele np kurz, pyłki kwiatów, jedzenie,naskórek, włosy oraz sierść zwierząt to dla zarazków doskonała pożywka. Jeżeli chcesz aby Twój dywan był bezpieczny dla Twoich bliskich, ładnie pachniał i wyglądał zalecamy prać dywan minimum dwa razy w roku.

Pranie dywanów jest w brew pozorom bardzo istotne. Brak systematycznego prania dywanu prowadzi do gromadzenia nie tylko widocznych i niewidocznych zabrudzeń, ale również go gromadzenia roztoczy, wirusów, grzybów, oraz bakterii. W dywanie można znaleźć wiele np kurz, pyłki kwiatów, jedzenie,naskórek, włosy oraz sierść zwierząt to dla zarazków doskonała pożywka. Jeżeli chcesz aby Twój dywan był bezpieczny dla Twoich bliskich, ładnie pachniał i wyglądał zalecamy prać dywan minimum dwa razy w roku.

Pranie dywanów - Czemu warto to robić?

Warto wiedzieć że już ponad 6 milionów Polaków skarży się na alergię, którą powodują kurz i roztocza. Co klasyfikuje ten alergen na pierwszym miejscu listy najczęściej uczulających substancji naturalnych. Choć często lekceważymy objawy. Schorzenie to może naprawdę utrudnić normalne funkcjonowanie, a nawet doprowadzić do poważnych powikłań zdrowia. Sprawdź, po czym je rozpoznać i jak walczyć z roztoczami w domu!

Trochę o roztoczach

Oczywiście roztocza to nic innego jak bardzo malutkie, szkodliwe dla naszego zdrowia pajęczaki, których środowiskiem życia jest kurz. A kurz to nic innego jak włókna z naszych ubrań, zarodniki grzybów i bakterii. To włosy, pleśń, roztocza, złuszczony naskórek, sierść naszych pupili, jaja owadów i ich odchody. Żywiące się przede wszystkim złuszczonym naskórkiem ludzkim. Zamieszkują miejsca, w których się znajduje, czyli głównie w dywanach, pościeli, materacach, oraz pluszowych zabawkach waszych dzieci. Rozwojowi roztoczy sprzyja nie tylko dostęp do pożywienia, czyli kurzu w którym się lęgną, ale również warunki otoczenia, a dokładnie temperatura pomiędzy 20-25°C i wilgotność powietrza na poziomie 60-80%.

Jak z tym walczyć?

Jak pozbyć się kurzu, a w tym wszystkich grzybów i roztoczy z mieszkania skutecznie? Szczególnie warto to wiedzieć, gdy jesteśmy alergikami. Pierwsza porada; należy sprzątać regularnie. Nie powinniśmy dopuszczać, aby w naszych mieszkaniach nagromadziła się niechciana warstwa kurzu. Może stać się ona uciążliwa dla alergików. Podczas ścierania kurzu obowiązuje zasada, według której sprzątanie rozpoczynamy od górnych powierzchni, kończymy odkurzeniem podłogi. A najlepiej regularnie prać dywan i kanapy oraz materace. Dobrym rozwiązaniem okazują się specjalne ściereczki do kurzu. W które oczywiście wyposażona jest nasza ekipa sprzątająca. Nie pozwalają one niepotrzebnie rozprowadzać kurzu w powietrzu.

Inne usługi zaprzyjaźnionych firm:

Współpracujemy z kilkoma zaprzyjaźnionymi firmami, których usługi polecamy naszym klientom. Za co bez wątpienia są nam niezmiernie wdzięczni. Możesz liczyć na na naszą rekomendacje gdybyś kiedyś potrzebował skręcić meble ikea.

Nasz serwis

Tanie sprzątanie na terenie Warszawy i okolic 24h.

Sprzątamy w mieszkaniach, domach, biurach, firmach. Realizujemy również sprzątanie po remontach.

Jesteśmy profesjonalną firmą sprzątającą mieszkania, domy, biura, firmy.

Dane kontaktowe

Dane adresowe:

ul. Księżycowa 76, Warszawa

01-934 Warszawa Bielany

Formularz kontaktowy

Znajdź nas

Sprzątanie mieszkań i domów

Sprzątanie mieszkań i domów

Zadzwoń do nas i powiedz jaki zakres prac usługi sprzątania Cię interesuje, my dobierzemy odpowiednią ilość osób oraz sprzęt i materiały niezbędne do dokładnego sprzątnięcia twojego mieszkania lub domu. Możesz wykupić u nas abonament lub zamówić jednorazowo. 

Sprzątanie biur i firm

Sprzątanie biur i firm

Pracujemy 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Jeżeli interesuje Cię sprzątanie biura lub firmy po godzinie 18 Zadzwoń do nas dopasujemy się i sprzątniemy Twoje miejsce pracy gdy już wszyscy pracownicy wyjdą do domu. Możesz wykupić u nas abonament, lub zamówić nas jednorazowo.

Sprzątanie po remoncie

Sprzątanie po remoncie

Sprzątanie po remoncie to ciężka i brudna sprawa. Posiadamy sprzęt który jest stworzony do tego rodzaju sprzątania. Zadzwoń do nas. My zadamy Tobie parę pytań, dzięki temu będziemy wiedzieli w jakim zakresie mamy przygotować się na usługę sprzątania po remoncie.

Sprzątanie dla wspólnot mieszkaniowych

Serwis sprzątający dla wspólnot mieszkaniowych

Oferujemy sprzątanie dla wspólnot mieszkaniowych w których zapewniamy utrzymanie w czystości części wspólnych budynku, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej informacji oraz sprawdzić cennik dla wspólnot mieszkaniowych skontaktuj się z nami

Sprzątanie po przeprowadzce

Sprzątanie po usłudze przeprowadzki

Ukończona przeprowadzka to początek nowego etapu w życiu, ale żeby całkowicie móc zacząć nowy etap należałoby jeszcze sprzątnąć po przeprowadzce. Wtedy dopiero można  zamknąć za sobą drzwi i oddać klucze.

Pranie dywanów i wykładzin

Pranie wykładzin, dywanów oraz tapicerki

Pranie dywanów, wykładzin oraz tapicerki to zadanie nie dla każdego. Prawidłowe czyszczenia wymaga odpowiedniej techniki oraz środków czystości. My mamy odpowiedni sprzęt oraz materiały dzięki którym możemy doprowadzić

NASZA OFERTA

Tanie sprzątanie na terenie Warszawy i okolic 24h. Sprzątamy w mieszkaniach, domach, biurach, firmach. Realizujemy również sprzątanie po remontach. Jesteśmy profesjonalną firmą sprzątającą mieszkania, domy, biura, firmy.

Dane kontaktowe

TELEFON: (+48) 662 599 784
e-mail: biuro@taniesprzatanie24h.pl
ul. Księżycowa 76
01-934 Warszawa (Bielany)

Formularz kontaktowy

Proszę wpisać imię.
Proszę wpisać treść wiadomości.

Znajdź nas